Pensjonat Myka

Święto młodego wina-Beaujolais Nouveau

„ŚWIĘTO WINA – BEAUJOLAIS NOUVEAU”,  już w listopadzie 2018

Zwolenników młodego francuskiego wina zapraszamy na degustację tego trunku 15 listopada 2018 rMamy nadzieję, że tegoroczne wino zostanie uznane za udane, więc nie pozostaje nam nic innego jak zaprosić do jego spróbowania. Tylko tego dnia do zamówionych potraw (dania obiadowe o wartości powyżej 20 zł) otrzymacie lampkę wina gratis, byście jako pierwsi poznali jego smak. Zapraszamy od godz. 19.00. 

Święto młodego francuskiego wina z regionu Beaujolais obchodzone jest rokrocznie na całym świecie w trzeci czwartek listopada.
Choć zwyczaj picia młodego wina w regionie Beaujolais istniał od dawna, globalne święto związane z tym winem istnieje dopiero od 1985 roku. Co roku, w trzeci czwartek listopada otwiera się tysiące butelek, aby cieszyć się owocowo-kwaskowym lekkim aromatem czerwonego wina.

Beaujolais Nouveau to wino o ostrym, często bardzo cierpkim smaku. Jest to wino płaskie, lecz w dobrych latach można wyczuć wyraźną świeżość i owocowy smak. Można je schładzać do 12 stopni i należy podawać z lekkimi czerwonymi mięsami bądź serami.