Pensjonat Myka

Hawajski Sylwester 2017/18

„HAWAJSKI SYLWESTER w Zamościu”, to nasza kolejna taneczna impreza z odrobiną lata w środku zimy. 

Dziękujemy za zaufanie, którym nas Państwo obdarzyli, a które zaowocowało brakiem wolnych miejsc na ostatnich naszych Balach Sylwestrowych. Dołożymy wszelkich starań, żeby i po tegorocznym Balu pozostały Państwu tylko miłe wspomnienia.

W ostatnich  latach bawiliśmy się na naszych tematycznych Balach Sylwestrowych „Od Bałtyku po Tatry” i „Hollywood Syllwester” starając się dostosować do niego i muzykę, i stronę kulinarną imprezy. Tegoroczny Bal Sylwestrowy organizujemy pod hasłem…”HAWAJSKI SYLWESTER w Zamościu”. Nie mamy wątpliwości, że Państwa wspaniałe sylwestrowe kreacje ozdobione hawajskimi kwiatami będą idealną odskocznią od zimowych kurtek, czapek i szalików. Tych, którzy zdecydują się powitać z nami Nowy Rok zapraszamy 31 grudnia 2017 o godz. 20.00.

Cena w tym roku to 250zł od osoby przy rezerwacji potwierdzonej wpłatą do 10 grudnia 2017 r. i 290zł od osoby po tym terminie.

Oprawę muzyczną na naszym Balu Sylwestrowym w sali A zapewni Zespół Krzysztofa Stopy KS BAND. Pragniemy zaznaczyć, że muzykę disco polo traktujemy tak jak pozostałe gatunki muzyczne i dlatego na naszym balu pojawi się tylko kilka wybranych utworów tego gatunku. Repertuar muzyczny będzie opierał się na hitach polskiej i zagranicznej muzyki rozrywkowej.

W cenie Balu: konsumpcja (dania gorące i zimne, desery, ciasta, owoce, napoje, także alkoholowe-bez limitu), pokaz tańca oraz sylwestrowy 4-godzinny kurs Disco Foxa (tzw. dwa na jeden) o wartości 80 zł od osoby, obejmujący ok. 8-10 figur, tańca którym można znakomicie bawić się na Sylwestra i na każdej innej imprezie.

Już zwyczajem jest, że nauka tego bardzo praktycznego tańca poprzedza nasze bale (sylwestrowe, karnawałowe, andrzejkowe, itp. ) i będzie ona bezpłatna dla uczestników balu, ale z takiego kursu za odpłatnością mogą skorzystać także osoby nie planujące udziału w naszej imprezie. Polecamy go zatem wszystkim. Odpłatność za ten najbliższy kurs wynosi 80zł od osoby. Kurs odbędzie się przy minimalnej ilości ośmiu zgłoszonych par do 15 grudnia 2017. (Terminy zajęć zostaną ustalone po 15 grudnia).

Sylwestrowe menu (może jeszcze ulegać zmianom):

Dania gorące serwowane:
Krem pomidorowy z imbirem i grzankami
Sznycle z indyka z sosem żurawinowym z ryżem i surówką z marchwi z jabłkiem i pomarańczą
 
Dania gorące w bemarach:
Papryka nadziewana mięsem i warzywami
Filet z kurczaka faszerowany pomidorem suszonym na caponacie z ananasem
Żeberka i golonki serwowane na kapuście
Łosoś w sosie koperkowym
Zupa meksykańska
 
Dania zimne na stołach i na bufecie:
Wybór mies pieczonych
Rolada marchewkowa
Szparagi w szynce parmeńskiej
Śliwki w boczku
Śledzie po hawajsku
Rolada serowa z serkiem topionym i pietruszką
Rolada szpinakowa
Pomidory z mozarellą
Krewetki na sałacie z figą
Deska serów
Rolada serowa z kurczakiem i pieczarkami
Sałatka hawajska z ananasem, szynką, kukurydzą
Złota bruschetta z pastą z makreli 
Filet z kurczaka w sosie morelowym
Szaszłyki owocowe 
 
Coś słodkiego: ciasta, desery… 
 
Napoje: napoje zimne (coca-cola, sprite, napoje i soki owocowe, woda mineralna gazowana i niegazowana) i gorące (kawa, herbata), wino białe i czerwone marki własnej, wódka Wyborowa, drink bar (alkohol bez limitu), lampka wina musującego na powitanie Nowego Roku.
 

Program sylwestrowego kursu tańca Disco Fox (zgłoszenia do 15 grudnia)

1-2 lekcja: krok podstawowy (trzy wersje), obrót partnerki, zmiana rąk za plecami, nawinięcie, wspólny obrót, 

3-4 lekcja: powtórzenie figur poznanych na lekcjach 1-2 i ok. 4-5 nowych figur w zależności od stopnia opanowania poprzednich, na przykład: obroty na zewnątrz, przygotowanie do dziury, podwójna ucieczka, obroty na zmianę.