Pensjonat Myka

„Święto wina”… już w listopadzie 2017

Zwolenników młodego francuskiego wina zapraszamy na degustację tego trunku 16 listopada 2017 r. do naszego pensjonatu przy ul. Starowiejskiej 25a w Zamościu. Mamy nadzieję, że tegoroczne wino zostanie uznane za udane, więc nie pozostaje nam nic innego jak zaprosić do jego spróbowania. Tylko tego dnia do zamówionych potraw (dania obiadowe o wartości powyżej 20 zł) otrzymacie lampkę wina gratis, byście jako pierwsi poznali jego smak. Zapraszamy od godz. 19.00. 

Święto młodego francuskiego wina z regionu Beaujolais obchodzone jest rokrocznie na całym świecie w trzeci czwartek listopada.
Choć zwyczaj picia młodego wina w regionie Beaujolais istniał od dawna, globalne święto związane z tym winem istnieje dopiero od 1985 roku. Co roku, w trzeci czwartek listopada otwiera się tysiące butelek, aby cieszyć się owocowo-kwaskowym lekkim aromatem czerwonego wina.

Beaujolais Nouveau to wino o ostrym, często bardzo cierpkim smaku. Jest to wino płaskie, lecz w dobrych latach można wyczuć wyraźną świeżość i owocowy smak. Można je schładzać do 12 stopni i należy podawać z lekkimi czerwonymi mięsami bądź serami.