Pensjonat Myka

„SYLWESTER Z WACHLARZEM” w Zamościu 2019/2020

SYLWESTER z WACHLARZEM w Zamościu”, to nasza kolejna taneczna impreza, na którą serdecznie zapraszamy. 

Dziękujemy za zaufanie, którym nas Państwo obdarzyli, a które już kilka razy zaowocowało brakiem wolnych miejsc na naszych Balach Sylwestrowych, tak też jest i w tym roku. Dołożymy wszelkich starań, żeby i po tegorocznym Balu pozostały Państwu tylko miłe wspomnienia.

Dlaczego SYLWESTER  z WACHLARZEM?

Naszą tradycją są imprezy tematyczne. Staramy się, żeby były one wyjątkowe. Żeby dostarczały unikalnych wrażeń i pozostawiały niezapomniane wspomnienia. W ostatnich latach bawiliśmy się na takich balach Sylwestrowych: „Od Bałtyku po Tatry”, „Hollywood Syllwester”, „Hawajski Sylwester”, „Złoty Sylwester”. Staramy się zawsze dostosować do tematu wystrój sali balowej i muzykę, i jeśli to możliwe to także stronę kulinarną imprezy. Tegoroczny Bal Sylwestrowy organizujemy pod hasłem…„SYLWESTER z WACHLARZEM”. Nie mamy wątpliwości, że Państwa wspaniałe sylwestrowe kreacje ozdobione pięknymi wachlarzami sprawią, że poczujecie się Państwo naprawdę wyjątkowo. Tych, którzy zdecydują się powitać z nami Nowy Rok zapraszamy 31 grudnia 2019 o godz. 20.00.

Oprawa muzyczna na Balu „Sylwestrowym z Wachlarzem”

Jak Bal z Wachlarzem to WACHLARZ polskiej i zagranicznej muzyki rozrywkowej w wykonaniu Zespołu Krzysztofa Stopy KS BAND. Pragniemy zaznaczyć, że na na naszych balach nie gramy disco polo. Poniżej kilka fotek z naszych poprzednich Balów Sylwestrowych. Więcej znajdziecie w galerii zdjęć.

Cena

W tym roku to 280 zł od osoby przy rezerwacji potwierdzonej wpłatą do 10 grudnia 2019 r. i 330 zł od osoby po tym terminie.

W cenie Balu: konsumpcja (dania gorące i zimne, desery, ciasta, owoce, napoje, także alkoholowe-bez limitu) oraz sylwestrowy 4-godzinny kurs Disco Foxa (tzw. dwa na jeden) o wartości 100 zł od osoby, obejmujący ok. 8-10 figur, tańca którym można znakomicie bawić się na Sylwestra i na każdej innej imprezie.

Już zwyczajem jest, że nauka tego bardzo praktycznego tańca poprzedza nasze bale (sylwestrowe, karnawałowe, andrzejkowe, itp. ) i jest ona bezpłatna dla uczestników balu, ale z takiego kursu za odpłatnością mogą skorzystać także osoby nie planujące udziału w naszej imprezie. Kurs odbędzie się w dniach 11,12,18 i 19 grudnia 2019 r.

Sylwestrowe menu 2019 (może jeszcze ulec drobnym zmianom:))

Dania gorące serwowane:
Zupa krem z kurek
Noga z kaczki z ziemniakami opiekanymi i burakami z sosem miodowo-musztardowym
Roladki z polędwiczek wieprzowych z suszoną śliwką i i serem camembert w sosie z czerwonego wina z kopytkami i sałatą z rukoli, czerwonych winogron i mandarynek
Schab pieczony serwowany z puree z ziemniaków i zielonego groszku z surówką 
 
Dania zimne serwowane na stoły:
Rolady: szpinakowa z łososiem, pomidorowa z serem kanapkowym, drobiowo-serowa z pieczarkami
Śliwki zawijane w boczku
Carpaccio z szynki łososiowej z oscypkiem wędzonym, roszponką, pędami groszku zielonego, zajęczym szczawiem  z sosem jarzębinowym
Muffinki z kurczaka z serem, papryką i pietruszką
Jaja faszerowane pastą z groszkiem
Ślimaki z ciasta francuskiego
Roladki drobiowe w boczku
Tatar z łososia na krakersach
Sałata z gruszką i szynką parmeńską 
Sałata włoska z tortellini
 
Dania gorące na bufecie:
Golonki pieczone
Pierogi
Żurek z jajkiem i kiełbasą
 
Dania zimne na bufecie:
Kącik wyrobów wiejskich:
wybór mies pieczonych, deska serów,  piróg biłgorajski, galareta, pasztet, śledzie różne rodzaje,
 
Coś słodkiego: ciasta, desery… 
 
Napoje: napoje zimne (coca-cola, sprite, napoje i soki owocowe, woda mineralna gazowana i niegazowana) i gorące (kawa, herbata), wino białe i czerwone marki własnej, wódka (alkohol bez limitu), lampka wina musującego na powitanie Nowego Roku.
 

Program sylwestrowego kursu tańca Disco Fox (zgłoszenia do 15 grudnia 2019)

1-2 lekcja: krok podstawowy (trzy wersje), obrót partnerki, zmiana rąk za plecami, nawinięcie, wspólny obrót, 

3-4 lekcja: powtórzenie figur poznanych na lekcjach 1-2 i ok. 4-5 nowych figur w zależności od stopnia opanowania poprzednich, na przykład: obroty na zewnątrz, przygotowanie do dziury, podwójna ucieczka, obroty na zmianę.